دوشنبه، 1 مرداد 1403
Monday, July 22, 2024
 
اقتصاد شب باید در شهرها فعال شود
15:6 - 1397/3/22

رئیس سازمان میراث ‌فرهنگی، صنایع‌ دستی و گردشگری با اشاره به اهمیت حوزه اقتصاد گردشگری گفت: «اقتصاد شب باید در شهرها فعال شود.»

علی‌اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث‌ فرهنگی و گردشگری  در دیدار جداگانه با سه نماینده مجلس بر توجه به اقتصاد گردشگری به‌ عنوان یکی از راهکارهای توسعه و رونق اقتصادی در شهرها تاکید کرد.

مونسان ابتدا در دیدار با عباسعلی پوربافرانی نماینده نایین، خور و بیابانک با اشاره به اهمیت این سه شهر در حوزه میراث ‌فرهنگی و گردشگری و نیز صنایع ‌دستی خواستار توجه هرچه بیشتر به این ظرفیت‌ها شد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری همچنین در دیدار با محمدرضا صباغیان نماینده مهریز، بافق و ابرکوه نیز بر توسعه گردشگری از جمله بوم‌گردی در این مناطق تاکید کرد.

در این جلسه که فرماندار مهریز و خاتم نیز حضور داشتند، مسائل مرتبط با سه حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در شهرستان‌های، مهریز، بافق، خاتم و ابرکوه در حضور مونسان مورد بررسی قرار گرفت.

دیدار سوم معاون رئیس جمهوری با رسول خضری نماینده پیرانشهر و سردشت بود که در این دیدار نیز مونسان با تاکید بر اهمیت اقتصاد گردشگری خواستار فعال شدن اقتصاد شب در شهرهای مختلف شد.

او همچنین از بوم‌گردی به‌ عنوان یکی از مهم‌ترین ظرفیت‌های گردشگری نام برد که مورد استقبال فعالان گردشگری و گردشگران قرار گرفته است.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همچنین به ظرفیت آثار و بناهای تاریخی برای استفاده در حوزه گردشگری اشاره کرد و افزود: «با برنامه‌ریزی و شناسایی برخی از بناهای تاریخی و کاروانسراها می‌توان آنها را به هتل تبدیل کرد که نمونه این کار در تبریز انجام شده و این هتل کاروانسرا مورد استقبل گردشگران قرار گرفته است.»

او با بیان این که برای تبدیل بناهای تاریخی از جمله کاروانسراها به هتل، سازوکارهای مختلفی وجود دارد افزود: «برای این کار نیازی نیست که مجوز مالکیت صادر کنیم بلکه بسته به نوع سرمایه‌گذاری می‌توانیم بهره‌برداری بلندمدت به سرمایه‌گذار بدهیم و با این کار بناهای تاریخی می‌تواند در خدمت گردشگری قرار گیرد و با تبدیل به هتل و مراکز اقامتی به اقتصاد کشور کمک کند.»

منبع: www.ichto.ir


نویسنده: پرتو

ارسال برای یک دوست