دوشنبه، 1 مرداد 1403
Monday, July 22, 2024
 
بدترین مسافران سال 2018
17:17 - 1397/3/13

مسافران بدبو و کودکان خارج از کنترل در صدر لیست گزارش سالیانه "مسافران جهنمی" سایت www.Airlineratings.com قرار گرفته‌اند.

Airlineratings.com وب سایت رتبه‌بندی جهانی ایمنی و کیفیت خدمات خطوط هوایی، اقدام به ارائه لیستی از 10 نوع مسافر داده است که بیشترین مزاحمت‌ها را در هواپیما ایجاد می‌نمایند.

در این پرسشنامه از پاسخ دهندگان خواسته شده بود مسافران را از نمره 1 تا 10 و از آزار دهنده‌ترین به کم آزارترین مورد، رتبه‌بندی نمایند.

به گفته جوزف توماس، سردبیر AirlineRatings.com، سطح ناامیدی و ناراحتی از مسافران بدبو نشان‌دهنده توجه پایین به استانداردهای بهداشتی است.

آقای توماس در این رابطه بیان داشت: "تعداد قابل ملاحظه‌ای مورد گزارش شده در ارتباط با مسافران حاضر در هواپیماها وجود دارد که از بوی بد خود آگاه نیستند یا به آن اهمیتی نمی‌دهند."

با گسترش چک پیش از پرواز آنلاین یا توسط گوشی‌های تلفن همراه، مسافران آزار دهنده از چک‌های سنتی پروازی به راحتی عبور می‌کنند و تنها در گیت پروازی با عوامل شرکت‌های هواپیمایی روبرو می‌گردند. ماموران شرکت نیز که تحت فشار هستند تا پرواز هر چه سریع تر رهسپار گردد، اجازه می‌دهند که این افراد وارد هواپیما شوند."

در مورد کودکان پر دردسر نیز آقای توماس می‌گوید: "بسیاری از والدین فکر می‌کنند که بقیه 300 مسافر حاضر در هواپیما پرستار بچه هستند."

همچنین نتایج دو تحقیق انجام شده منجر به ایجاد لیستی از سوی سردبیر این وب سایت در مورد آزار دهنده‌ترین مسافران شده است.

مسافرانی که درون صندلی خود لم داده و به خواب می‌روند برای مدت زمانی طولانی آزار دهنده‌ترین مسافران بودند اما اکنون در جایگاه سوم این لیست قرار گرفته‌اند.

مسافرانی که دسته صندلی‌ها را تصاحب می‌کنند در رده چهارم لیست قرار دارند. این امر نشانگر کوچکتر شدن فضای داخلی هواپیماها و افزایش تعداد مسافران است. طبق قوانین مسافران، مسافر نشسته در صندلی میانی می‌تواند هر دو دسته صندلی را در اختیار بگیرد.

افزایش روز افزون کیف‌های سفری در داخل هواپیما در رده پنجم قرار گرفته است. چمدان‌های کوچک به بزرگترین مشکل به ویژه در ایالات متحده تبدیل شده است، به همین دلیل بسیاری از شرکت‌های هواپیمایی اقدام به دریافت هزینه اضافی برای بردن کیف به داخل هواپیما می‌نمایند. در یک هواپیمای تک راهرو استاندارد فضای کافی بالا سری برای قرار دادن تمامی بارهای داخل کابین مسافران وجود ندارد.

شرایط سخت برای مسافران با مثانه‌ای ضعیف در رده ششم قرار گرفته است.

رده هفتم به مسافران پر حرف و رده هشتم به مسافرانی تعلق گرفته است که در کابین به انجام حرکات ورزشی می‌پردازند.

در جایگاه نهم، مسافران متکبر و سخگیری قرار دارند که اصرار دارند پیش از هر فرد دیگر درون هواپیما به آنان خدمت‌رسانی انجام پذیرد. این افراد مهمانداران را به شدت دچار زحمت می‌سازند و با درخواست‌های خود آنان را از پا می‌اندازند.

در رده دهم و پایانی نیز مسافرانی قرار دارند که در کنار پنجره قرار گرفته و در کل زمان سفر هوایی سایه بان پنجره را به طور کامل به پایین می‌کشند.

منبع: www.aira.ir


نویسنده: پرتو

ارسال برای یک دوست