دوشنبه، 1 مرداد 1403
Monday, July 22, 2024
 
برنامه‌ریزی آگاهانه تنها راه بلامنازع توسعه صنعت حمل و نقل هوایی
15:34 - 1397/2/24

قائم مقام سازمان هواپیمایی کشوری گفت: برنامه‌ریزی آگاهانه تنها راه بلامنازع توسعه صنعت حمل و نقل هوایی است.

آرش خدایی در كارگاه آموزشی تجزیه و تحلیل داده‌های آماری هوانوردی كه با حضور یكی از مدرسان ایكائو برپا شده است، به تشریح وضعیت صنعت حمل و نقل هوایی پرداخت و اظهار داشت: این صنعت هم اكنون از تامین نیازهای اولیه عبور كرده و به مرحله‌ای گام نهاده كه نیازمند برنامه‌ریزی‌های آگاهانه است.

وی با تاكید بر این نكته كه، امروزه دغدغه اصلی صنعت ما صرفا ایمنی نیست بلكه چالش اصلی ظرفیت‌سازی است، افزود: در بازار آزاد امروز حمل و نقل هوایی، دیگر نمی‌توان برنامه‌ها را به صورت دستوری اجرایی كرد بلكه تحقق اهداف مستلزم پیاده‌سازی مدل‌های درست جهانی است.

خدایی با تاكید بر ضرورت استفاده از مدل جمع آوری آمار تصریح كرد: وجود تاخیرات در صنعت حمل و نقل هوایی ناخوشایند است اما از دید سیاستگذاران این امر نشان دهنده توجه زیاد مردم به حمل و نقل هوایی است برهمین اساس جدی گرفتن این صنعت به عنوان یك مدل حمل و نقلی و ضرورت پاسخگویی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

وی ادامه داد: در حال حاضر بازار و تقاضای انباشته در كشور وجود دارد اما با وجود این تقاضای انباشته نباید به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود كه مسافر را روی زمین بماند و پروازها با تاخیر طولانی مواجه شود بلكه لازم است از ظرفیت‌ها حداكثر استفاده صورت گیرد و چنانچه نیازمندی‌ها، سرویس‌ها و توانمندی‌ها به حد كافی با هم منطبق شوند مشتری و ایرلاین هر دو منتفع خواهند شد.

قائم مقام سازمان هواپیمایی كشوری افزود: امروزه اطلاعات سفر را هرچند می‌شود از سامانه‌های مبتنی بر IT بدست آورد اما همواره باید یك مدلی برای جمع آوری، توزیع و تحلیل آمار و  اطلاعات وجود داشته باشد و پس از توسعه بر روی بستر IT پیاده‌سازی شود.

وی گفت: این مدل باید روش، دستورالعمل و الزاماتی برای جمع آوری، تحلیل و گزارش‌دهی اطلاعات داشته باشد و سپس از اطلاعات مذكور برای تسهیل كار، راستی آزمایی و یا تكمیل اطلاعات بهره گیریم.

منبع: www.cao.ir


نویسنده: پرتو

ارسال برای یک دوست